عملکردخانه خیرین لرستان سال 93

                                             بسم الله الرحمن الرحیم

 

در طی سالی که گذشت به همت خیرین عزیز هم استانی و همچنین حضورفعال مسؤلین و مؤسسات همکار و همچنین اعضای خانه خیرین استان دستاوردهای بزرگی در کمک رسانی به قشر ضعیف استان به همراه داشت که مرهمی بود بر زخم زندگیشان.

در این سال به طور کلی چهار جلسه به صورت دوره ای با حضور اعضاء تشکیل شده که هدف آنها همفکری در بهینه کردن خدمات به مددجویان و بالا بردن سطح کیفی عملکرد خانه خیرین بوده است.

دغدغه ی بیشتر اعضای خانه خیرین موضوع  اعتیاد جوانان عزیز و همچنین پیشرفت آن دربین زنان و مادران عزیزبوده که با توجه به جایگاه زنان در نقش مادرکه میتواند در آینده خانواده ها را به سوی پرتگاه سوق دهد.

دغدغه دیگر اعضا بحث اشتغال بوده که فرهنگ سازی در این موضوع را راهگشا دانستند.

همچنین ساماندهی مؤسسات خیریه و برگزاری جلسات با حضورنمایندگانی از استانداری، بهزیستی ،شهرداری و شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان که همکاری و تعامل خوبی با مؤسسات و خیرین استانی در جهت ایجاد بستری مناسب و اعتماد سازی برای بالا بردن مشارکت خیرین صورت گرفته است.

همکاری با سازمان صدا و سیما برای بحث تبلیغات و ایجاد زمینه فعالیت خیرین در استان و همچنین دعوت از خیرین بومی ساکن تهران برای همکاری با خانه خیرین استان صورت گرفته است.

خدمات دهی به مددجویان درزمینه های مختلف علی الخصوص بحث اشتغال و کار آفرینی ،تهیه جهیزیه نوعروسان و توزیع بسته های مواد غذایی بین قشر آسیب پذیر استان ،بهداشت و درمان و مسائل آموزشی (اخلاق در خانواده و روانشناسی)با برگزاری جلسات مفید ،وشناسایی افراد بی بضاعت و معرفی آنان به خیرین ،و همکاری با خیرین مدرسه سازومسجدساز ازجمله فعالیت های صورت گرفته خانه خیرین می باشد.

/ 0 نظر / 27 بازدید