خانه خیرین لرستان

تصاویر مربوط به جلسه مورخ 20/3/94
ساعت ٢:٢۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۳/۳٠   کلمات کلیدی:

 

 


 
صورتجلسه خانه خیرین لرستان مورخ 20/3/94
ساعت ٥:۱٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٤/۳/٢٧   کلمات کلیدی:

 

 

 

 

بسمه تعالی

 

 

 

صورتجلسه خانه خیرین استان لرستان

 

در ابتدای جلسه پس از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید آقای موسوی مدیر عامل خانه خیرین استان با اشاره به اینکه در آستانه فرا رسیدن ماه مبار ک رمضان هستیم از خدا می خواهیم که همه ما را توفیق بندگی عطا فرماید و همه ی اعضا را به ترویج برنامه های دینی و قرآنی وشناسایی و کمک به افراد مستمند در این ماه پر برکت دعوت نمودند.

 

آقای موسوی با اشاره به اعتماد سازی و اطلاع رسانی جامع در بین مردم خواستار برگزاری برنامه های فرهنگی و تبلیغاتی در صدا وسیما و حضور فعال اعضا در جلسات و پذیرش مسؤلیت توسط اعضاء و به ثمر رساندن اهداف جلسات شدند.

 

در ادامه آقای خنجری از کارشناسان استانداری با بیان اینکه مردم کشور ما سابقه ای دیرینه در امر مشارکت داشته و دارندواشاره به اینکه هر جا حضور مردم پر رنگ بوده پشتوانه ای محکم برای دولت بوده است بحث ساماندهی و برنامه ریزی مؤسسات و برخورد با افراد سود جو که با ایجاد تشویش در ذهن مردم آنان را از شرکت در این امر خداپسندانه باز می داردرا مطرح کردند که با تشکیل اکیپی از ادارات مرتبط و اعضای خانه خیرین و نظارت بر عملکرد مالی این مؤسسات و شفاف سازی عملکرد آنان برضرورت این امر تاکید کردند.

 

خانم ایوبی در ادامه جلسه با مطرح کردن مشارکت های علوم پزشکی در بحث سلامت و مجمع خیرین سلامت و حضور و نقش آنان در خانه خیرین خواستار همکاری با مجمع خیرین سلامت شدند همچنین خواستار پیگیری اهداف جلسه و عملیاتی کردن آنان شدند.

 

آقای باباپور با پیشنهاد اطلاع رسانی مردم ازطریق رسانه های جمعی و شبکه های اجتماعی و جلب اعتماد مردم در بحث مشارکت و برخورد با سود جویان در این راستا، باز توانی مدجویان و کاهش وابستگی آنان به سازمان را خواستار شدند.

 

آقای جوانمرد در ادامه جلسه با بیان اینکه با حضور اعضا خانه خیرین در نماز جمعه های شهرستان ها و همکاری فعال با صدا وسیما می توان تبلیغات گسترده ای در این زمینه نمود.

 

در پایان جلسه مقرر گردید جلسه آینده خانه خیرین در شهرستان ازنا با حضور هیئت مدیره برگزار گردد وبا تاکید بر عملیاتی شدن مصوبات جلسه ،جمع آوری لیست جامع مؤسسات خیریه استان به آقایان خنحری و باباپور محول شد و محور اصلی جلسه آینده انسجام وحدت و تعامل و همکاری بین مؤسسات خیریه در دستور کار جلسه آینده قرار گرفت.

 

 

 

و من الله التوفیق

 

مدیر عامل خانه خیرین استان لرستان

 

سید رحیم موسوی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 
عملکردخانه خیرین لرستان سال 93
ساعت ٧:٥٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٤/۳/۱٢   کلمات کلیدی:

                                             بسم الله الرحمن الرحیم

 

در طی سالی که گذشت به همت خیرین عزیز هم استانی و همچنین حضورفعال مسؤلین و مؤسسات همکار و همچنین اعضای خانه خیرین استان دستاوردهای بزرگی در کمک رسانی به قشر ضعیف استان به همراه داشت که مرهمی بود بر زخم زندگیشان.

در این سال به طور کلی چهار جلسه به صورت دوره ای با حضور اعضاء تشکیل شده که هدف آنها همفکری در بهینه کردن خدمات به مددجویان و بالا بردن سطح کیفی عملکرد خانه خیرین بوده است.

دغدغه ی بیشتر اعضای خانه خیرین موضوع  اعتیاد جوانان عزیز و همچنین پیشرفت آن دربین زنان و مادران عزیزبوده که با توجه به جایگاه زنان در نقش مادرکه میتواند در آینده خانواده ها را به سوی پرتگاه سوق دهد.

دغدغه دیگر اعضا بحث اشتغال بوده که فرهنگ سازی در این موضوع را راهگشا دانستند.

همچنین ساماندهی مؤسسات خیریه و برگزاری جلسات با حضورنمایندگانی از استانداری، بهزیستی ،شهرداری و شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان که همکاری و تعامل خوبی با مؤسسات و خیرین استانی در جهت ایجاد بستری مناسب و اعتماد سازی برای بالا بردن مشارکت خیرین صورت گرفته است.

همکاری با سازمان صدا و سیما برای بحث تبلیغات و ایجاد زمینه فعالیت خیرین در استان و همچنین دعوت از خیرین بومی ساکن تهران برای همکاری با خانه خیرین استان صورت گرفته است.

خدمات دهی به مددجویان درزمینه های مختلف علی الخصوص بحث اشتغال و کار آفرینی ،تهیه جهیزیه نوعروسان و توزیع بسته های مواد غذایی بین قشر آسیب پذیر استان ،بهداشت و درمان و مسائل آموزشی (اخلاق در خانواده و روانشناسی)با برگزاری جلسات مفید ،وشناسایی افراد بی بضاعت و معرفی آنان به خیرین ،و همکاری با خیرین مدرسه سازومسجدساز ازجمله فعالیت های صورت گرفته خانه خیرین می باشد.